اخبار جدید فوتبال
جدیدترین اخبار × فوتبالی× اینجاست
نويسندگان
لینک دوستان

 / ایران هم می تواند

 خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: مراسم قرعه کشی ششمین دوره مسابقات فوتسال جام جهانی 2008 صبح روز یکشنبه 16 تیرماه در شهر برزیلیا کشور برزیل برگزار خواهد شد تا تیم های شرکت کننده حریفان خود را شناسایی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، ششمین جام جهانی فوتسال در حالی پا به عرصه می گذارد که فوتسال جهان دستخوش تغییرات اساسی شده و مدعیان قهرمانی رفته رفته از حدس و گمانهای قبلی که عمدتا نیز صحیح از آب در می آمدند بیرون آمده و هر یک برای رسیدن به قهرمانی جهان سرمایه گذاری قابل توجهی را انجام داده اند.

شاید هیچکس فکر نمی کرد که روزی ایتالیای مدعی که خود و بازیکنان این کشور را سرآمد فوتبال و فوتسال جهان می دانست ، برای دستیابی به آخرین تاکتیکهای فوتسال جهان وتکنیکی ترین بازیکنان موجود، از وجود هشت بازیکن برزیلی که ملیت آنها را به ایتالیایی تغییر داده اند، بهره بگیرد.

" نوکرینی" سرمربی فوتسال ایتالیا در مصاحبه ای گفته است که ما امسال جام جهانی را در ماه اکتبر از برزیل و در مقابل چشمان برزیل های متعصب به ایتالیا خواهیم آورد.


در همین راستا روسیه نیز که هیچگاه چه در زمان قبل از فرو پاشی سیاسی و چه بعد از آن به یاد نداریم که بازیکن را به مسکو بیاورد و تغییر ملت به روسی بدهد، این کار را کرده و در مسابقات نیمه نهایی جام ملت های اروپا در سال گذشته دیدیم که از وجود دو بازیکن برزیلی با پسوندهای " اف" در پایان نام آنها چگونه ظاهر شد و انصافا تیم هایی مثل ایتالیا با تحت فشار مضاعفی قرار دارد.

اسپانیا همانند گذشته علی رغم از دست دادن سرمربی توانایش " خاویر لوزانو " در مسابقات جام ملت های اروپا خوش درخشید و قهرمانی خود را تکرار کرد و نشان داد که " وننسیالونپر" نیز مربی توانایی است که کار را همانند گذشته به پیش خواهد راند. اسپانیا واقعا کار دشواری را مقابل برزیل در پیش خواهد داشت. برزیلی که تا امروز و از سال گذشته 42 بازی تدارکاتی را در تورنمنت های مختلف انجام داده است و به گفته فرناندو مدیر روابط بین الملل کنفدراسیون فوتسال این کشور، برزیل سه تیم آماده را جهت حضور در جام جهانی در اختیار دارد، ضمن اینکه تماشاگران پر احساس برزیل نیز آنان را همراهی خواهند کرد. در هر حال به نظر می رسد بیش از هر کشوری برزیل و اسپانیا که به نوبت در 5 دوره گذشته قهرمانی را از آن خود کرده اند جهت کسب جام قهرمانی دندان تیز کرده اند.

 

[ یکشنبه ۱۳۸٧/٤/۱٦ ] [ ٥:٠٥ ‎ب.ظ ] [ کامران ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب
RSS Feed

mouse code

كد ماوس